Чому потрібен газовий лічильник?

Роман Співак
Роман Співак

Роман Співак, голова правління Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження:

“Тому що включає мозок споживачам та не дає можливості зловживань зі сторони постачальника.

Повне встановлення газових лічильників по всій Україні, а це біля 4 млн. квартир, дає скорочення споживання газу до 1 млрд куб.

Нещодавно долучався до тарифної мобілізації, якою було ініційовано зменшення норм споживання газу без лічильників наполовину. Зараз по нормах йде споживання приблизно так само як за наявності лічильників. Але все одно є неточності, так як люди деколи відсутні вдома – а нарахування йде. Це неправильно. Маємо платити за те, що споживаємо.

Мені скаржилися люди у ФБ, що споживання з лічильником у них виросло.

Коли почали розбирати причини- виявилося, що тільки постійно ввімкнена свічка на газовій колонці дає додаткове споживання від 7 до 13 куб.газу на місяць. Лічильник включає мозок для заощадження.

А те що повідомляли, що у Києві пенсіонерка написала заяву про відмову від газового лічильника – то це відвертий саботаж Київгазу.

Ще в житті, за всю історію України, ніхто не відмовився від встановленого газового лічильника. Це просто відверта брехня!

Тепер другий крок. Теплові лічильники. Повне встановлення теплових вузлів регулювання та обліку тепла на багатоквартирних будинках, а це біля 60% всього житлового фонду по Україні, дасть можливість заощадити ще до 0,6 млрд.куб газу.

У квітні було заявлено, що видобуток українського газу складає 18млрд.куб газу. А споживання 20 млрд.куб. Різницю маємо покривати стоячи на колінах перед Росією та випрошуючи газ. Випрошуючи на свою бездіяльність та деградованість. Надмірне споживання, приписки та махінації.

Саме так ми жили 24 роки. Зараз все стало явним. Але люди більше за бездіяльність не можуть платити.
Можемо впевнено сказати, що нам вистачає повністю нашого українського газу на потреби населення та теплокомуненерго. Запровадивши енергоощадні заходи витягнемо ще 1млрд.куб на бюджетну сферу.

Якщо нам вистачає нашого газу на потреби ЖКГ, то тоді постає справедливе питання: чому ціна 7,18гривень??? Звідки її намалювали???

А далі залишиться промисловість, яка буде купувати газ на відкритому ринку. Ніхто себе не обдурить, не буде купувати газ по 300дол., якщо на ринку він 240дол.

Ми маємо заключити меморандум між споживачами та урядом, що зобовязуємося за 5 років скоротити споживання газу населенням ще на 40% за рахунок програми термомодренізації житла. Тоді вивільені 40% газу можемо продавати вже на інші потреби.

Саме так маємо працювати. Гроші маємо вкладати у те що залишиться: лічильники, утеплення будинків, вентиляцію, вікна і т.д. А не направляти гроші на субсидії, які не стимулюють жодної економії та розраховані тільки на 1 рік.

Що маємо робити???

Люди повинні не бути байдужими. Писати заяви на встановлення лічильників. При відмові повинні гуртуватися та писати колективне звернення до уряду з вимогою внесення змін до закону про комерційний облік газу, у якому терміни встановлення прописати до 2016 року, а не 2018 року, як маємо сьогодні.
При даному відношенні до обліку та споживання газу ми, як країна, до 2018 року не доживемо.

Можемо розглянути варіанти співфінансування населенням. Виходи є. Головне бажання якраз зі сторони уряду та монополістів.

Дешевше платити за лічильник 20грн у місяць на виплату, ніж втратити державу як таку.

Без обліку неможливо говорити про будь яку енергоефективність. Це називається енергоДефективність. Що ми і мали 24 роки. Часу вже не маємо.

Ми дійшли до прірви. І рятуватися маємо самі.”

Джерело: Фейсбук сторінка Романа Співака

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>