Погодне регулювання з ІТП

Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) — це обладнання, що передає теплову енергію від зовнішніх тепломереж (котельної) до будинкової системи опалення, гарячого водопостачання, вентиляції тощо. Найбільш ефективним є ІТП, який здійснює погодне регулювання подачі тепла у систему теплопостачання будинку. При грамотному облаштуванні ІТП економія на опаленні складає від 15% до 50%.

Тепловий вузол будинкової системи опалення можна оснастити сучасним обладнанням, яке здійснює погодне регулювання подачі тепла у систему труб. Це забезпечує неймовірну економію для всіх мешканців — до 50% скорочення споживання.

Будинок, оснащений ІТП (індивідуальним тепловим пунктом) з погодним регулюванням, бере з центральної тепломережі рівно стільки теплової енергії, скільки необхідно при конкретній температурі зовнішнього повітря. При цьому:

  • усуваються перегріви будівлі при потеплінні — це комфорт його мешканців;
  • скорочується споживання з центральної тепломережі — це економія коштів до 50%.

Модернізація теплового пункту: комплекс заходів

Комплекс заходів з модернізації теплового вузола будинкової системи опалення включає в себе:

1. Заміну теплопункту залежного підключення до тепломережі (з гідроелеватором) теплопунктом незалежного підключення (з теплообмінниками).

2. Заміну старих теплообмінників, що мають низьку ефективність, на високоефективні пластинчасті теплообмінники.

3. Заміну запірно-регулювальної арматури та герметизація її стиків з метою ліквідації нещільності системи та зменшення втрат теплоносія.

4. Застосування автоматичного регулювання, яке включає в себе:

4.1. регулятор тиску і регулятор перепаду тиску теплоносія, які стабілізують тиск теплоносія в тепловому пункті та обмежують на потрібному рівні теплоспоживання будівлі незалежно від коливань тиску в тепломережі;

4.2. регулятор теплового потоку в залежності від погодних умов, який коригує температуру теплоносія на вході в систему опалення за заданим графіком в залежності від температури зовнішнього повітря;

4.3. використовуючи спеціально програмований таймер, регулятор знижує температуру повітря у приміщеннях, наприклад, вночі, у вихідні, у період канікул чи відпустки тощо.

Модернізація котельної установки

Якщо будинок отримує теплову енергію від власної місцевої котельної установки, яка пропрацювала понад 15 років, то така котельня потребує модернізації.

Розповсюджений недолік старих котелень — низька ефективність котлів. Крім того, котли, що працюють на вугіллі або коксі, викидають в атмосферу велику кількість шкідливих речовин і газів. Тому ці котли необхідно замінити на газові або мазутні, які мають вищу енергоефективність, зручні в експлуатації та обслуговуванні, а також значно менше забруднюють навколишнє середовище. Останнім часом у тренд увійшли котли на біопаливі та інших відновлюваних джерелах енергії.

Якщо відмовитись від використання в якості палива вугілля або коксу неможливо, то варто принаймні застосовувати котли нового покоління, які мають суттєво вищу ефективність (до 85% ККД замість 50% у старих котлів), та викиди забруднень в атмосферу у них в десятки разів нижче.

Ефективність — чи експлуатаційне споживання палива — залежить не тільки від конструкції самого котла, але також і від застосовуваного в ньому автоматичного регулюючого обладнання, яке регулює інтенсивність спалювання залежно від зміни температури повітря в приміщеннях і зовні будівлі. Сучасні котли, як правило, обладнані автоматикою. Котли старшого покоління також можна і потрібно обладнати автоматикою в рамках модернізації.

Інформація доповнюється