Хакатон “1991” і ми

Команда «Ефективного власника» і ГС «Муніципальна енергія» перемогла в хакатоні від інкубатора проектів на основі відкритих данних «1991»!

Олексій Тихонов, Надія Сергієнко і девелопер Станіслав Ассанов, що приєднався до нас під час змагання, потужним зусиллям вирвалися в число тих, чиї проекти тепер потраплять до «інкубатора» і за 6 тижнів визріють у готовий продукт. Відчуваємо подвійну радість, адже цей хакатон був для нас дебютом, ми вперше отримали шанс не тільки презентувати наш проект «Teplo.org.ua», але й розробити його робочий прототип.

Сказати, що отриманий досвід є корисним – значить не сказати нічого. Ми «прокачали» вміння презентувати проект в умовах жорсткого ліміту часу, обточили навичок роботи в команді, зазирнули в магічну майстерню кодингу, де наші мрії перетворюються на реальний продукт, і навіть попрактикували English speaking, розповідаючи про проект шановним членам журі.

Що таке «Teplo.org.ua»?

Сайт «Teplo.org.ua» – це візуалізація споживання ЖКП в будинках типових проектів і можливість порівняти свої показники з сусідами в будинках того самого проекту.

PrintНа сайті «Teplo.org.ua» мешканці типових багатоповерхівок зможуть наочно побачити, скільки споживає і платить їх будинок, скільки споживають і платять сусіди в таких точно будинках, побачити своє місце в загальному рейтингу, дізнатися, чому інші споживають менше, які заходи з енергоефективності вже провели і скільки змогли зекономити завдяки кожному. Можна буде порівняти будинки між собою, побачити найтепліший і найхолодніший будинок у районі та місті.

Буде можливість ознайомитися з типовим рішенням для термомодернізації будинку типового проекту і навіть порахувати приблизну вартість заходів за допомогою “калькулятора енергоефективності”.

Буде також розміщено інформацію про державні та муніципальні програми з фінансової підтримки енергоефективності, завдяки яким можна подужати навіть надзвичайно дорогі заходи. Це програми компенсації енергоефективних кредитів або співфінансування заходів з коштів співвласників і міського бюджету.

PrintЧому саме типові проекти?

По-перше, за дослідженням Національного екологічного центра України (НЕЦУ) спільно з Представництвом Фонду Еберта в Україні та Київським міжнародним інститутом соціології виявилося, що 79% українців досі мислять по-радянському, вважаючи промисловість основним споживачем газу, тоді як насправді найбільше споживає саме житловий сектор. На нас із вами припадає 24 мільярди м куб. газу, тоді як промисловість споживає лише 14,8 мільярдів м куб.

По-друге, 90% багатоквартирних будинків України, 73% будинків столиці – це типова забудова, це «хрущівки», «чешки», «панельки» та інші дива будівельного конвеєра. Всіх їх об’єднує те, що вони дуже неенергоефективні, утримувати їх – дорого, особливо в зимовий період. Оскільки жоден бюджет не в змозі забезпечити кожний з 9000 київських типових багатоповерхівок приблизно 8-ма мільйонами гривень на повну термомодернізацію, 3,5 мільйонам мешканців цих будинків уже сьогодні пора задуматися про організацію ОСББ і участь у державних і муніципальних програмах компенсації енергоефективних кредитів або програмах співфінансування.

Щоб зацікавитися цим питанням і упевнитися в дієвості термомодернізації, люди повинні мати змогу побачити і порівняти, скільки споживають і платять вони, а скільки споживають і платять сусіди у таких самих будинках. Для цього, за допомогою київського муніципалітету, ми зібрали інформацію по споживанню і оплаті ЖКП в будинках типових проектів. Користувач побачить цілком реальні цифри.

Завдяки «Teplo.org.ua» люди зможуть наочно переконатися, що «це працює», термомодернізуватися можна, варто і не так уже й дорого у порівнянні з подальшою економією, якщо організуватись і скористатись усіма державними і місцевими програмами підтримки.

Ми вдячні шановним членам журі за те, що вони повірили в нас і наш проект, і дали нам шанс довести свою ідею до втілення. Ми вдячні та бажаємо успіхів іншим учасникам хакатону за чудові проекти, котрі дійсно варто просувати і реалізовувати. Майбутнє країни – за інтелектом!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>