gioc-account

Комуналка онлайн і корпорація ЖЕК – два нових сервіси для киян

На днях столична влада запустила у тестовому режимі оновлений сайт КП ГІОЦ gioc.kiev.ua і сайт новоутвореного Центру комунальних послуг cks.kiev.ua. Ключова мета їх появи – запровадження в Києві практики швидкої та зручної оплати комунальних послуг в режимі онлайн. Для цього на обох сайтах реалізовано сервіс під назвою “Особистий кабінет”. Які зручності та корисності чатують на киян – з’ясовував Ефективний власник.

Згідно офіційного повідомлення, користувачі “Особистого кабінету” КП ГІОЦ отримають можливість:
• щомісячно отримувати нові рахунки на електронну пошту;
• переглядати нарахування за житлово-комунальні послуги у поточному місяці;
• зберігати і переглядати історію сплат за останні 3 роки;
• оплачувати комуналку в один клік, не виходячи з дому.

2015-10-29-11-48-23

Подивимось, як це працює на практиці. Для користування Особистим кабінетом треба зареєструватися в системі. Реєстрація стандартна – придумуєш собі логін/пароль, активуєш обліковий запис по електронній пошті. Старі облікові записи (тих користувачів, які зареєструвалися ще на старому сайті gioc.kiev.ua) збережені, однак історія їх платежів – ні. Отже, якщо ви раніше користувались Особистим кабінетом ГІОЦ – система вас пам’ятає “в обличчя і за ім’ям”, але не більше.

Перша зручність для користувача – система дозволяє сплачувати рахунки по різних об’єктах нерухомості з-під одного акаунту (облікового запису користувача). Наприклад, у вас три квартири: своя, бабусина і здана в оренду. Маєте можливість отримувати комунальні рахунки за всі три, контролювати вчасну оплату рахунків орендарями тощо. Для цього додайте всі ці об’єкти нерухомості до Особистого кабінету за їх адресою.

2015-10-29-11-58-40

По кожному об’єкту доступна стандартна платіжка, із можливістю введення показань лічильника гарячої та холодної води зокрема. Дані по тарифах підтягуються з бази КП ГІОЦ, розкриття структури тарифу не передбачено. Суттєвий мінус в порівнянні з паперовою квитанцією – не зазначено ні номер особового рахунку платника, ані реквізитів банку отримувача.

Є можливість перегляду історії нарахувань, однак слід зазначити: відомості доступні лише від початку вашого користування Особистим кабінетом. Дані паперових рахунків, сплачених вами у попередні роки, у систему не внесені – попри обіцянку з титульної сторінки сайту. Перегляд історії доступний по місяцях, проте без можливості перегляду по кількох місяцях, – не айс. Довідка про платежі, схоже, ще не працює.

У розділі “Платежі” є розбивка на ЖКХ і миттєві, однак з’ясувати працездатність функціоналу можна лише почавши користування, тобто кілька місяців поспіль. Що ж, побачимо!

В “Налаштуваннях профілю” доступний функціонал відправки рахунків-повідомлень для всіх об’єктів нерухомості або на вибір.

2015-10-29-12-17-43

З інших корисних функцій – онлайн-довідка, яка наразі ще не працює. А також онлайн-калькулятори субсидій і розрахунків за показниками квартирних приладів обліку, доступні користувачам навіть поза Особистим кабінетом.

2015-10-29-12-23-19

Загалом на сайті купа корисної інформації: закони, нормативка, бланки документів, корисні посилання, а ще – адресний перелік платіжних терміналів, у яких можна сплатити рахунки самостійно, без звернення у касу. Це підійде користувачам, не звиклим до онлайн-банкінгу.

Наразі сайт знаходиться на етапі доопрацювання та працює у тестовому режимі. У зв’язку з цим КП ГІОЦ просить киян взяти активну участь у його тестуванні. Пропозиції та відгуки щодо роботи сайту просять надсилати на електронну пошту: mistakes@gioc.kiev.ua

Що ж стосується другого сайту, cks.kiev.ua, то його функція – суто інформативна. На ньому можна знайти відповіді на питання по суті структурної реформи у ЖКГ-секторі Києва, відомої з новин як “ліквідація” та “об’єднання” ЖЕКів. Дійсно, столична влада тепер пропонує користуватися послугами корпоративного ЖЕКу під назвою “Центр комунального сервісу”. Однак чи змінилась суть від зміни назви? Поживемо – побачимо.

Нагадаємо, до 1 липня 2016 року – не пізніше – співвласники багатоквартирних будинків повинні самостійно визначитись із управителями (керуючими компаніями) своїх багатоповерхівок, створивши ОСББ або прийнявши рішення 75% голосів. Інакше управителя їм буде призначено міською владою, і контролювати його буде вкрай важко, не кажучи вже про участь у програмах енергоефективної модернізації, отримання грантів і компенсацій по кредиту тощо.

Тож не зволікайте! Переходьте на “комуналку онлайн”, якщо зручно, а рішення щодо своєї співвласності приймайте якнайшвидше. Ефективний власник допоможе з необхідними документами, консультаціями тощо.

One thought on “Комуналка онлайн і корпорація ЖЕК – два нових сервіси для киян”

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>