Міфи і проблеми ОСББ (всі 9 серій)

Отже, ми закінчили оновлений серіал про міфи та проблеми ОСББ. У цьому пості ви можете передивитися їх усі. Це найпоширеніші чутки і контраргументи щодо створення об’єднань, і серед них нема таких, які неможливо було б розвінчати, усунути чи обійти.

Що таке ОСББ? Навіщо його створювати? Якщо ОСББ не ЖЕК, то що це таке? Олексій Тихонов, експерт у питанні самоуправління багатоквартирних будинків, роз’яснює ці питання.

Міф: капітальні ремонти повинні здійснюватися з бюджету. Або “спочатку “вони” нам ремонт, а потім ми створимо ОСББ!” Чому це не працює? За що платили ЖЕКу з 98-го року? Скільки потрібно грошей, щоб відремонтувати всі старі будинки в Києві?

Часто чутно, що ОСББ потрібне лише новим будинкам, старі будинки “люди не потягнуть”. Але з огляду на те, що дармових капремонтів чекати безглуздо, і Закон 417 остаточно скасував поняття “балансу” для багатоквартирних будинків, ніхто інший “тягнути” будинок не буде. Та й у новому будинку, якщо придивитися, витрат на всі аспекти обслуговування навіть більше.

Продовжуємо тему “будинку на плечах”. Чи повинне ОСББ одразу братися за обслуговування? Якщо ні, то хто ж потурбується про будинок?

“Раніше можна було б хоч поскаржитись кудись!” – нарікає старше покоління. Але минуле минуло, настала сувора епоха, коли кожному доводиться самому відповідати за себе і навіть за своє майно.

“Навішають кредитів і втечуть, аферисти! А в нас відберуть квартири!” – таке часто чутно про ОСББ. Чому неможливо відібрати квартиру за кредити та борги ОСББ, і який механізм захищає співвласників від “навішення кредиту”?

До нас часто звертаються з проханнями пояснити, як вирішити проблему боржників і неплатників у ОСББ. Також, люди побоюються, що після початку керування будинком їм доведеться розбиратися із минулими заборгованостями ЖЕКа перед монополістами ЖКП. У цьому випуску ми роз’яснюємо, чому ОСББ “не успадковує” минулі “заслуги” керуючої компанії (ЖЕКа), і чим відрізняється борг і несплата керуючій компанії від несплати ОСББ.

У цьому випуску розглядаємо випадки, коли ОСББ усе-таки доводиться брати на себе борги від попередніх юридичних осіб. Це стається у випадку, коли ЖБК перереєстровується на ОСББ, і коли ОСББ у нових будинках забирає собі будинкову котельню. Докладно – у розповіді Олексія Тихонова.

Через нерозуміння механізмів призначення пільг виникає страх, що з пришестям ОСББ вони зникнуть. Насправді механізм пільг і субсидій в ОСББ здійснюється тим самим чином, що й у ЖЕКу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>