Мінрегіон: Взяти відповідальність за свій будинок можна лише створивши ОСББ

approved-by-ministry-2
Мінрегіон нарешті визнав права колективних власників

Ефективний власник з подивом виявив на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ інформаційну нотатку, яку просто хочеться розтягнути на цитати.

Приємно бачити, як відстоювані нами ідеї отримують нарешті офіційне визнання. Збережемо цей текст для історії, адже після прийняття закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», слід очікувати, концепція зміниться? Повний текст — нижче.


21.04.2015 Законність створення ОСББ

Постулат спільної сумісної власності на майновий комплекс

Відповідно до статті 382 Цивільного кодексу України, статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та рішення Конституційного Суду України від 02.03.2004 №4-рп/2004 щодо офіційного тлумачення положень пункту 2 статті 10 цього Закону (що є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене) приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку, належать власникам квартир у дво- або багатоквартирному житловому будинку на праві спільної сумісної власності.

Відповідно до пункту 1 статті 383 Цивільного кодексу України та статті 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» – об’єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників житлових приміщень, а також власників нежитлових приміщень.

Визнання ОСББ єдиним за сучасних умов ефективним механізмом управління спільною власністю

Слід підкреслити, що з усіх можливих організаційно-правових форм юридичних осіб, в які потенційно можуть об’єднуватися власники квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, тільки ОСББ має визначені Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» повноваження щодо прийняття рішень з питань володіння, користування та розпорядження спільним майном будинку, визначення виконавця послуг.

Тобто, взяти відповідальність за свій будинок, його технічний стан, за отримання послуг належної якості і у достатній кількості можливо лише створивши ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Орієнтовний план дій зі створення ОСББ прописаний у практичному посібнику «Енергетичний будинок крок за кроком», книга 1 «Крок перший: створення ОСББ».

Цей посібник підготовлено фахівцями Інституту місцевого розвитку в рамках Проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні», схвалено до друку науково-технічною радою Мінжитлокомунгоспу 27.07.2010 року.

Визнання “ОСББ-ізацію” житлового фонду передумовою реформування ЖКГ

Отже, на сьогодні одним із пріоритетних напрямків реформування житлово-комунального господарства в Україні є реформування житлового фонду шляхом створення в багатоквартирних будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Їх формування сприятиме розвитку ринкових відносин у житлово-комунальній сфері, що в свою чергу, сприятиме підвищенню рівня якості надання послуг, підвищенню рівня комфорту проживання в багатоквартирних будинках.


Сподіваємось на практичну, а не лише декларативну підтримку Міністерства у процесі впровадження ефективних механізмів колективного управління спільною власністю у подальшому.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>