Діючі проекти в Україні за підтримки ЄБРР у сфері комунального господарства та енергетики

Сьогодні в Україні реалізовується та планується багато проектів у сфері муніципальної енергоефективності та енергетики загалом. Громадська спілка «Муніципальна енергія» відсортувала та переклала частину інформації, яка може стати у пригоді.

LvivElektroTrans має намір використовувати кредитні кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для проекту з відновлення системи громадського транспорту у місті Львові. В рамках цього проекту, який має глобальний кошторисної вартості 16 мільйонів євро, мають бути реалізовані такі контрактні закупки: модернізація живлення / тягових підстанцій; поставка, використовуваних / відремонтовані трамвайних вагонів; модернізація трамвайного депо. Очікується, що проект передбачатиме закупівлі наступних товарів, робіт і послуг: постачання нових трисекційних сформульованих трамваїв; будівництво тягової підстанції. Цей тендер по закупкам відбувається в другому кварталі 2015 року. Дата завершення проекту 13.05.2016. 

Державне підприємство Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” має намір використовувати кредит у EUR 300 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для проекту з модернізації рівня безпеки на українських атомних електростанціях. Паралельно, Євратом (в особі Європейської комісії), також надасть кредит у розмірі до EUR 300 млн для цілей цього проекту.  Дата завершення проекту 16.04.2016.

Відділ капітального будівництва Житомирської міської ради має намір оголосити найближчим часом, конкурс для робіт визначених проектом «Підвищення енергоефективності бюджетних установ міста Житомира”. Відділ капітального будівництва Житомирської міської ради має намір використовувати надходження від кредиту, що надається Північною екологічною фінансовою корпорацію (NEFCO), фінансування міста Житомира та грантових коштів з E5P для наступних робіт, товарів і послуг, в той час як Шведське агентство міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) надали фінансування для підтримки технічної допомоги, щоб зробити реалізацію проекту можливою.  У 2015 році в рамках коштів проектів підрядники будуть обрані для виконання робіт в цілому близько 109,2 млн. Грн (близько 4,5 млн євро.) Дата завершення проекту 05.05.2016. 

Відкрите акціонерне товариство “Укртрансгаз” має намір за допомогою коштів позики від Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку (банків) для здійснення екстреного проекту, який є частиною реконструкції, капітального ремонту та технічного переобладнання магістрального газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород. Пропонований проект, який має загальну кошторисну вартість до 300 млн євро, планує закупівлі товарів, робіт і послуг у третьому кварталі 2015 р. Проект діє до 23.03.2016 р. 

Дніпропетровська муніципальна компанія енергетичного менеджменту (DMEMC) і місто Дніпропетровськ отримав кредит від Європейського банку реконструкції і розвитку («ЄБРР») та гранту від E5P, і мають намір використання кредиту ЄБРР і грант E5P для фінансування енергосервісних компаній для реалізації заходів з підвищення енергоефективності в громадських будівлях через енергосервісні контракти. Зазначений проект, який має загальну кошторисну вартість в розмірі 20 мільйонів євро, включаючи ПДВ, буде здійснюватися в кілька траншів. Закупівля робіт і послуг для муніципальних будівель розпочалася в березні 2015. Проект завершується 20.02.2016 р. 

Комунальне підприємство “Тернопільміськтеплокомуненерго” Тернопільської міської ради, подала заявку на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку і гранту від E5P. Фонд для проекту, спрямованого на підвищення ефективності використання енергії, зниження втрат електроенергії, газу та споживання електроенергії та поліпшення якості тепла та гарячого водопостачання послуг в Тернополі. Проект, який має загальну кошторисну вартість приблизно 17,5 млн євро, розпочав закупівлі з четвертого кварталу 2014 року на наступні товари, роботи і послуги: новий котел на паливі з біомаси і з тепловим насосом, індивідуальні теплові пункти, реабілітація та модернізація котелень, заміна великих розподільних насосів, заміна застарілих труб, сонячна котельня, SCADA. Проект триватиме до 04.09.2015.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>