Муніципальні управляючі компанії активно конкуруватимуть на ринку комунальних послуг, – заступник голови КМДА

Міська влада обіцяє забезпечити киянам альтернативу у питанні обслуговування багатоквартирного будинку – муніципальні управляючі компанії (УК). Про це в ефірі одного з телеканалів заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Районні УК прийдуть на заміну традиційним ЖЕКам, які зараз ліквідовують. Скорочення кількості обслуговуючих організацій у КМДА розглядають як спосіб підвищення їх ефективності, конкурентоспроможності,  якості надання послуг.

Фото www.mcla.gov.ge

«Кияни завжди матимуть вибір у питанні управління будинком та його належного обслуговування, який включатиме і можливість створення ОСББ, і варіант обслуговування, наприклад, муніципальними службами. Однак останні повинні достойно конкурувати на ринку, а не «проїдати» кошти киян. Оптимізація системи управління у житлово-комунальному господарстві Києва спрямована на покращення роботи муніципальних обслуговуючих компаній. Не йдеться про створення жодних монополій, а навпаки – розпочато процес демонополізації та формування ринку житлово-комунальних послуг», – повідомив Петро Пантелеєв.

Якість надання комунальних послуг напряму залежить від контролю за їх виконанням. І в цьому напрямку міська влада обіцяє плідну співпрацю з мешканцями багатоквартирних будинків. А саме – активне залучення мешканців до контролю за використанням коштів.  

В якому порядку здійснюватиметься громадський контроль за бухгалтерією муніципальних УК, поки невідомо. Однак у КМДА кажуть, що до роботи новоутворених організацій встановлено чіткі вимоги.

Також суттєве заощадження очікується від самого укрупнення ЖЕКів. «Ми очистили систему від нераціональних витрат. Наприклад, існували ЖЕКи, де 60% усієї суми, яку сплачували люди за утримання будинків та прибудинкових територій ішли на адміністративні витрати. Тобто витрати на утримання керівництва. Такого більше не буде», – підкреслив заступник голови КМДА.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>