Офіційна позиція КМДА по Закону № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках»

Закон набрав сили, а підзаконні акти досі не розроблені. Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА озвучив офіційну позицію щодо своїх можливостей забезпечення виконанння положень Закону № 417-VII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках».

За його офіційним повідомленням, забезпечення виконанння положень Закону № 417-VII департаментом ЖКІ КМДА буде можливим після розробки Кабінетом міністрів України Порядку зберігання і розміщення на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування протоколів зборів співвласників та інших необхідних нормативно-правових актів.

Наводимо повний текст офіційного повідомлення департаменту.

Інформація щодо забезпечення практичного виконання Київською міською радою та її виконавчим органом повноважень, передбачених положеннями Закон України від 14 травня 2015 року № 417-VII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках»

Першого липня 2015 року набирає чинності Закон України від 14 травня 2015 року № 417-VII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках» (далі – Закон № 417-VII), який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконання обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Пунктом дев’ятим Статті 10 Закону № 417-VII передбачається, що протокол зборів співвласників складається не менш як у двох примірниках, один з яких зберігається в управителя, а другий передається на зберігання виконавчому комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування багатоквартирного будинку, який розміщує результативну частину рішення, прийнятого зборами співвласників, на своєму офіційному веб-сайті. Порядок зберігання виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад протоколів зборів співвласників та розміщення ними на офіційному веб-сайті інформації про рішення, прийняті такими зборами, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Статтею 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 417-VII передбачено Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Оскільки на сьогодні Урядом та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проводиться робота з приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із Законом № 417-VII, забезпечення практичного виконання Київською міською радою та її виконавчим органом повноважень, передбачених положеннями Закону № 417-VII, буде можливим після внесення відповідних змін до чинного законодавства.


Команда Ефективого власника з нетерпінням чекає на оприлюднення напрацювань юристів IFC – International Finance Corporation, IFC Europe & Central Asia, безпосередньо причетних до розробки Закону № 417-VII, в напрямку підготовки необхідних підзаконних актів. Сподіваємось на краще, готуємось до гіршого, як то кажуть. Висловлюємо свою готовність внести конструктивні пропозиції у проекти відповідних документів і прохання якомога скоріше надати для ознайомлення робочі проекти відповідних НПА.

Критична думка щодо положень Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках»:

Из огня да в полымя: от ЖЭКов к управляющим компаниям

ЖЕКам дістались будинки, а власникам — відповідальність, – «Висновки»

Законопроект №1565: закріплення феодалізму на побутовому рівні

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>