У столиці створено житлово-комунальну інспекцію (ВІДЕО)

Нова служба перевірятиме роботу підприємств, які надають комунальні послуги, та стоятиме на захисті прав споживачів.

panteleev-pressconf-12.05.2015

Про це під час круглого столу на тему “Побудова ефективної системи комунікації та захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг міста Київ”, який відбувся 12 червня 2015 р. в Укрінформі, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

“Минулого тижня ми почали працювати в режимі житлово-комунальної інспекції. Створено таку службу – житлово-комунальна інспекція. На рівні міста ми створили невеличку (службу. – Е.В.), в рамках тої штатної чисельності, що є. Додаткових коштів для цього не брали, але хочемо, щоб був інструментарій у міської влади, а головне у киянина, для того, щоб захистити свої права”, – сказав пан Пантелеєв.

“Рецепту іншого, як лічильники, як регулювання в будинках, немає. Якщо стоїть у будинку лічильник, ви платитимете за отриманий обсяг теплової енергії”, -Петро Пантелеєв.

За його словами, основним завданням інспекції буде захист прав споживача, в основному у відносинах з монополістом.
Водночас, повідомив заступник голови КМДА, столична влада відпрацювала з “Київенерго” регламент взаємодії по перерахунках.

“Це стосується всього фонду, не тільки комунального. Там є підписи всіх посадових осіб «Київенерго», які гарантують, що будуть при невідповідній температурі робити перерахунки. Рецепту іншого, як лічильники, як регулювання в будинках, немає. Принаймні сплати зайвої за послугу не буде. Якщо стоїть у будинку лічильник, ви платитимете за отриманий обсяг теплової енергії”, – зазначив він.

Зокрема, заступник голови КМДА нагадав, що понад 40 будинкам уже здійснено перерахунок за послугу централізованого опалення. Він додав, що перевірка монополістів триватиме, і людям повертатимуть кошти.

Інше нововведення – сервісні центри у районах Києва, які компенсуватимуть прогалини в комунікації між комунальними структурами та громадянами. “Це стосується діалогу з монополістами, оскільки цей перехід на прямі угоди створив певний вакуум у комунікації між людьми і «Київенерго» та «Водоканалом»”, – сказав пан Пантелеєв.

“Ми хочемо, щоб у нас у доступних місцях, у тих приміщеннях, де зараз, можливо, розміщені комунальні структури або ЖЕКи, щоб розташовувалися за принципом єдиного вікна такі сервісні центри, де будь-який киянин може прийти і отримати консультацію, інформацію, звернутися зі скаргою відносно будь-якої служби, структури, яка є в нас у комунальному господарстві. Такий сервіс повинен бути”, – наголосив Пантелеєв.

Відео прес-конференції:

Джерело: Укрінформ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>