Category Archives: Тексти

effizienzlabel_01

1022 будинки досліджуються на другому етапі відбору за програмою «Комплексна енергозберігаюча санація в Україні»

Триває другий етап конкурсу за програмою «Комплексна енергозберігаюча санація в Україні», яку реалізує Німецьке енергетичне агентство (dena) спільно з Центром компетенції по великим житловим масивам та Ініціативою Житлове господарство у Східній Європі (IWO e.V.) за підтримки Міністерства економіки та енергетики Німеччини.

До 20 березня було подано 1022 проектних пропозицій щодо санації багатоквартирних житлових будинків, у яких розташовано понад 100.000 квартир. Найактивнішими регіонами виявилися м. Київ, Львівська, Донецька, Запорізька та Дніпропетровська області. Аналіз типів будівель показує, що заявки були подані в основному для п’яти і дев’ятиповерхових будинків, зведених у 1960-80 роках.

Результати другого (і останнього) етапу відбору будинків для підготовки модельних проектів за програмою стануть відомі 28 квітня 2016 і будуть опубліковані на сайті програми sampleprojects.org

160412_mv_ukraine_bewerbungen_karte_ohne_hintergrund

diagramm_geschossigkeit_jahrzehnte

Читати далі »

effizienzlabel_01

Понад 700 об’єднань подали заявки на участь у програмі «Комплексна енергозберігаюча санація в Україні»

20 березня завершився перший етап відбору модельних проектів в рамках програми «Комплексна енергозберігаюча санація в Україні», яка фінансується німецьким Міністерством економіки та енергетики.

На цьому етапі можна було подати заявку (“вияв зацікавленості”) для багатоповерхових жилих будинків, в яких планується провести заходи для комплексної енергозберігаючої санації.

В результаті двотижневої акції 715 заявників висловили зацікавленість в участі в програмі. При цьому один заявник міг запропонувати різні об’єкти або кілька об’єктів. В даний час йде реєстрація проектних пропозицій. З 29-го березня по 17 квітня представники будинків, запропонованих на першому етапі, можуть взяти участь у “Відбірковому конкурсі” (другий етап).

З поданих пропозицій будуть відібрані 20-25 модельних проектів по всій Україні. Німецьке енергетичне агентство (dena), Центр компетенції по великим житловим масивам та Ініціатива житлове господарство у Східній Європі (IWO e.V.) нададуть учасникам модельних проектів велику підтримку при розробці та підготовці концепцій для комплексної енергозберігаючої санації їх будинків.

Читати далі »

effizienzlabel_01

Німецький уряд проведе модернізацію 25 будинків в Україні. Прийом заявок відкрито

Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі модельних проектів комплексної модернізації багатоквартирних будинків. У 2016 році в рамках ініціативи «Енергоефективність в Україні», за підтримки уряду Німеччини, планується провести термосанацію 20-25 будинків. Кінцевий термін подачі заявок – 20 березня 2016 року.

Мешканці багатоповерхівок, які бажають потрапити до програми, повинні надіслати на адресу ukraine@sampleprojects.org такий пакет документів:

Потрібно обов’язково зазначити статус заявника (голова ОСББ/ЖБК, управитель, мер міста, представник власників квартир).

Перевага у відборі надаватиметься мешканцям,  які планують якомога більш комплексно модернізувати свій будинок або завершити вже розпочату модернізацію. Каталог пропонованих заходів:

Каталог-заходів

Якщо вам не видно зображення, натисніть тут

Програма розрахована насамперед на об’єднання співвласників житла (ОСББ або ЖБК), однак можлива і участь будинків, у яких не створено об’єднань – за умови прийняття відповідного рішення на зборах співвласників та обрання управителя/керуючої компанії.

Читати далі »

usaid-energy-audit

Що необхідно знати, замовляючи енергоаудит: порадник для ОМС

Як правило, створенню ефективної програми енергоефективної модернізації будівлі передує її енергоаудит, який, без перебільшення, є наріжним каменем такої програми. Водночас енергоаудит можна проводити і в будь- який інший час, доки триває програма, для того, щоб перевірити отримані результати або знайти нові можливості для подальшого вдосконалення використання енергії в будівлі. Енергоаудит:

  • дозволяє з’ясувати, де і як у будівлі використовують енергію, та де можуть бути її непродуктивні втрати;
  • визначає поточний рівень споживання енергії, відносно якого згодом оцінюють досягнутий прогрес. Різниця між ним та запланованим рівнем енергетичного функціонування будівлі або найкращим на даний момент технологічним рішенням становить потенціал енергоощадності;
  • рекомендує способи покращення енергоефективності і зменшення відповідних витрат;
  • дає попередню оцінку видатків і заощаджень для різних варіантів енергоефективних заходів, а також періоду їхньої оплатності.

Читати далі »

Ставлення населення України до енергозбереження: дослідження

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) спільно з Представництвом Фонду Еберта в Україні та Київським міжнародним інститутом соціології представив результати Всеукраїнського соціологічного опитування “Ставлення населення України до енергозбереження”.

Результати дослідження показують, як українці ставляться до питань тарифів, субсидій та енергозберігаючих технологій, чи мають бажання та кошти на впровадження енергоефективних заходів у своїх домівках, наскільки вони обізнані щодо діючих програмам підтримки енергоефективних заходів тощо.

Пропонуємо вашій увазі прес-реліз, а також повний текст дослідження, доступний для завантаження.

86% українців вважають владу відповідальною за енергозбереження

Більшість населення України вважає, що заощаджує достатньо енергії в побуті, і не вважає правильним покладати відповідальність за зменшення споживання енергії на “звичайних людей”. Так, 92% українців стверджують, що в їхніх домогосподарствах прийнято економно використовувати енергію і ресурси.

Читати далі »

Набрав чинності стандарт термомодернізації житлових будинків

1 жовтня 2015 набрав чинності національний стандарт ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків».

«Настанову з виконання термомодернізації житлових будинків» прийнято Наказом Мінрегіону від 31.12.2014 № 389ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 розроблено з метою забезпечення єдиних підходів при впровадженні комплексної термомодернізації житлових будинків при їх реконструкції та капітальному ремонті.

Стандарт-настанова поширюється на розробку документації та порядок виконання робіт з комплексної термомодернізації житлових будинків під час їх реконструкції та/або капітального ремонту і регламентує порядок виконання робіт з утеплення конструкцій будинків, реконструкції мереж опалення, водопостачання та електропостачання, впровадження приладів призначених для обліку та регулювання енергопостачання в будинках.

 DOC   PDF  Завантажити стандарт ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків»

Читати далі »

Програма 70/30 і державні кредити на утеплення. Сьогодні на телебаченні

Сьогодні, 18 серпня 2015 о 16:50 на ТРК “Київ” провідний експерт КП ГВП Олексій Тихонов і начальник управління розвитку ЖКГ департаменту ЖКІ Київської міської держадміністрації Віра Радченко обговорюватимуть програму співфінансування “70/30″ ОСББ і ЖБК від КМДА.

А о 19:30 на каналі “Соціальна країна” Олексій Тихонов дасть оцінку державній кредитній програмі, запропонованій прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком у його зверненні до українців.

Не пропустіть!

Читати далі »