Category Archives: Як управляти будинком?

Міфи та проблеми ОСББ – 2 – Дармових ремонтів не буде!

Хоча в далеких 90-х громадяни розхапали квартири в приватну власність, мов гарячі пиріжки, вони й на гадці не мали, що таким чином приватизують заразом і частку спільного майна в будинку. Тому відповідальність за долю цього майна, а отже і витрати на його утримання продовжили покладати на ЖЕК, муніципалітет або державу. Проте, часи змінилися, і тепер кожен із нас сам відповідає за те, що має, подобається це чи ні. Хоча до керманичів держави можна висунути безліч претензій, по факту нам треба виживати і розвиватися, тому нема сенсу гаяти час на скандали, треба братися за своє майно самим. Тим більше, що а) бюджет усіх не потягне, навіть державний; б) дивно було б, якби капітальний ремонт у приватних багатоквартирних будинках здійснювався за кошт платників податків, котрі взагалі можуть мешкати в приватному секторі.

Міфи і проблеми ОСББ. В ефір ТРК “Київ” Віра Радченко і Олексій Тихонов

Повторення – мати навчання. Хоча “попит” на створення ОСББ в світлі Закону 417-VIII зростає, між людьми досі ходить багато міфів і помилкових суджень про сутність Об’єднання і механізми його роботи. Саме тому начальниця Управління розвитку ЖКГ Департамента ЖКІ м. Києва Віра Радченко і експерт, радник заступника голови КМДА з питань з питань розбудови інституту ефективного власника Олексій Тихонов регулярно розповідають про цей спосіб колективного керування спільним майном у багатоквартирному будинку. Наша задача – допомогти людям вирватися із застарілих уявлень про власність у їх будинках і навчитися керувати ними самостійно. Це найліпший спосіб досягнути омріяної якості життя, а також добитися ефективної економії на споживанні і оплаті комунальних послуг, котрі, як відомо, дорожчатимуть протягом 2016 року.

Повірка квартирних лічильників. Вода, газ, тепло, електрика

Даний матеріал підготовлено на основі допису Yuri Kalchenko, щиро дякуємо пану Юрію! Оригінальний пост: https://www.facebook.com/yuri.kalchenko/posts/952213481535592

1 січня 2016 набув чинності новий Закон України №1314-18 «Про метрологію та метрологічну діяльність», прийнятий 05.06.2014. У ньому чітко описані взаємини споживачів і постачальників (води, тепла, газу, електроенергії).

Закон чітко каже: усі витрати за періодичну повірку лічильників покладаються на організацію-постачальника. Окрім того, споживача потрібно сповістити заздалегідь і в письмовій формі.

Нова редакція закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» вводить новий формат взаємодії споживача із постачальником – зокрема, в частині періодичної повірки квартирних лічильників, які на даний момент перебувають в експлуатації. Ось витяг із Закону, який безпосередньо стосується мешканців квартир:

Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації.

4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Читати далі »

Як знайти власника квартири або будинку за адресою?

Всі власники квартир є співвласниками багатоквартирних будинків, у яких ці квартири розташовані. Це означає – всі вони разом володіють будівлею як цілісністю (несучі конструкції, дах, трубопроводи, ліфти тощо). Адже майно – це не “повітря між стінами”, а цілком матеріальні речі.

Співвласники зобов’язані утримувати своє майно, яке без піклування швидко стане непридатним до життя. А оскільки власність – спільна, рішення відносно неї приймаються колективно.

У зв’язку з цим гостро стоїть питання: як знайти власників квартир у будинку? Як з’ясувати кількість співвласників? Хто може голосувати на загальних зборах, а хто ні? Де знайти інформацію про власника?

Ми підготували коротку інструкцію, як знайти власника квартири за адресою. Її можна роздрукувати на аркуші формату А4 і розповсюдити серед знайомих. А нижче – детальний покроковий інструктаж зі скріншотами.

PDF Завантажити А4 для друку … Як знайти власника квартири або будинку за адресою?

Читати далі »

Маніфест ефективних власників

Район, місто, країна – наша спільна власність.

Кожен з нас володіє своєю домівкою. І вважає межею своїх володінь вхідні двері власної квартири. Але таке уявлення – хибне. Кожен з нас – власник не тільки своєї оселі, але і всього будинку в цілому, разом з іншими його мешканцями. Це називається – СПІЛЬНА НЕПОДІЛЬНА ВЛАСНІСТЬ.

Ефективний власник. Обкладинка

Але право спільної неподільної власності не обмежується дверима під’їзду Вашої будівлі. Воно поширюється на ваше село, селище, місто, на всю нашу державу. Ви разом з вашими земляками володієте комунальним майном своєї громади – вулицями, парками, скверами та ін.

І всі ми спільно володіємо нашою державою Україна – співвласністю всіх українців.

За останні 20 років ми справно навчилися керувати своєю приватною власністю – квартирою, автомобілем, дачною ділянкою.

Читати далі »

ЖЕКам дістались будинки, а власникам — відповідальність, – «Висновки»

Новий закон дозволяє управління багатоповерхівкою без ОСББ, але варіант, який прописано в законі, створює для мешканців багато проблем.

Верховна Рада ухвалила законопроект №1565 “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Тепер, упродовж року після того, як цей закон підпише президент, усі співвласники багатоповерхівок повинні будуть визначитися із формою управління цими будинками.

Фото з фейсбуку ПОХ - Позняки Осокорки Харківська
Фото з фейсбуку ПОХ – Позняки Осокорки Харківська

Іншими словами, люди, які володіють квартирами в тих будинках, які не є кооперативними або у яких досі не створено ОСББ, повинні будуть визначитися: чи вони опікуватимуться його обслуговуванням самі  й створять-таки ОСББ, чи оберуть управителя (обслуговувальну компанію чи управителя-фізособу) і підпишуть із ним договір про обслуговування будинку.

Якщо вони цього не зроблять, обслуговувальну компанію-управителя їм призначить місцева влада і вона ж вирішить, скільки цьому управителеві треба платити, підписавши від імені співвласників будинку (!) з ним договір.