Як створити ОСББ

Що таке ОСББ? ОСББ – це орган для прийняття колективних легітимних рішень щодо управління спільною неподільною власністю у багатоквартирному будинку.

Це така собі «Верховна рада» будинку, створена, щоб розпоряджатись під’їздами, підвалами, горищами, стінами та всіма комунікаціями у ньому. ОСББ керує тільки спільним майном, це не стосується індивідуальної приватної власності (квартир і приватизованих нежилих приміщень). Керувати спільним треба колективно, щоб не постраждали інтереси когось із співвласників.

Рішення ОСББ мають юридичну силу. Вони обов’язкові для всіх співвласників будинку.

ОСББ має право укладати договори на обслуговування будинків з тими конторами, які пропонують кращі послуги і вигідніші ціни, ніж ЖЕК.

А також може будь-якої миті розірвати договір, якщо контора неякісно виконуватиме роботу, і скористуватись послугами іншої.

Для чого потрібне ОСББ?

Перш за все ОСББ потрібне для того, щоб мешканці будинку могли разом керувати своєю спільною власністю.

Поки нема ОСББ, єдиний спосіб ухвалити рішення щодо спільного майна в будинку – це загальні збори співвласників. Для прийняття переважної більшості рішень на зборах потрібна згода співвласників, які разом володіють не менш ніж 75% (в окремих випадках – не менш ніж 50%) загальної площі квартир і нежитлових приміщень у будинку. Зрозуміло, що збирати по кожному питанню загальні збори нераціонально…

Переглянути або завантажити буклет ЯК СТВОРИТИ ОСББ у форматі PDF:


Команда Ефективного власника також підготувала зразки документів, які знадобляться для створення ОСББ. Ми будемо раді надати консультацію та професійну юридичну допомогу ініціативним співвласникам і групам. Зверніться до нас із запитом, заповнивши онлайн-форму на сторінці ПРО НАС.

У кожному районі міста Києва створено Ресурсні центри сприяння створенню ОСББ. Звертайтесь до вашої районної державної адміністрації, а також дивіться наш Перелік Ресурсних центрів підтримки ОСББ.

Докладно про нюанси та проблеми, з якими ви можете зустрітися на шляху до самостійного управління будинком, розповідають наші фахівці на семінарах зі створення ОСББ. Відеозаписи можна переглянути у розділі ВЛАСНІСТЬ > ВІДЕО.