Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» вступає в силу 1 липня 2015 р.

1565-eto-legko-2

Законопроект 1565 підписаний Президентом України і набув статусу Закону, що вступає в силу 1 липня 2015 року. Попри радість його лоббістів, практики житлово-комунальної сфери — від членів домових комітетів до чиновників муніципалітету — висловлюють щодо анонсованої реформи скепсис, критику, а подекуди неприхований відчай.

Вони стверджують: механізм управління багатоквартирним будинком, який подається під заголовком “ефективний”, насправді таким не є. А є, навпаки, майже непридатним до використання звичайними мешканцями-співвласниками багатоповерхівок, не кажучи вже про використання на їхню користь. Окрім того — корупційно уразливим, адже в тексті Закону повно “дірок” і “білих плям”.

Насторожує також спокійна, навіть байдужа реакція представників ЖЕКів, монополію яких, за висловом деяких джерел, руйнує даний Закон. Мешканці столичних будинків свідчать: жодних занепокоєнь з приводу ухвалення 1565 комунальники не демонструють — ні муніципальні, ані приватні.

На жаль, у “ліквідацію монополії ЖЕКів” може повірити лише той, хто не вміє читати закони. Прискіпливі ж та уважні громадяни можуть пересвідчитися: цей закон створює більше проблем, аніж вирішує. З величезною імовірністю даний висновок отримає практичне підтвердження, і причому дуже скоро.

Ефективний власник неодноразово попереджав про небезпезпеки даного законопроекту — ще коли він був номером 8474, “Бейкер&Маккензі” та іншими витворами “паперєдніков”. Адже текст закону майже не змінювався з часів президенства Януковича, коли його написали вперше.

Читати також:

Відтепер, оскільки законопроект ухвалено, ми шукатимемо шляхи виходу з того глухого кута, у яку реформатори від уряду методично заганяють громадян України. І — відкриємо трохи завісу — здається, ми бачимо один спосіб і, сподіваємося, він спрацює. Подробиці розповімо згодом.

Хоч би як, ОСББ на сьогодні залишається єдиним ефективним інструментом управління співвласниками багатоквартирним будинком. І залишатиметься ним, допоки не буде ухвалено більш досконалого і логічного закону про реалізацію права колективної власності — байдуже, багатоквартирним будинком чи багатоофісним, чи змішаним, чи багатобудинковим житловим масивом…

Поки не буде створено умови для ефективного управління спільним — будь-яка реформа залишатиметься законодавчим покручем, непридатним до використання на практиці. Ці умови — відкритість реєстрів та кадастрів, інвентаризація майна, реєстрація цілісних майнових комплексів тощо. А поки — намагаємось існувати у хисткому правовому полі та відстоювати права колективних власників на самостійне і незалежле управління своїм майном.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>